Půjčky se zástavou nemovitosti se používají především u půjček ve větší výši. Pokud ručíte nemovitostí tak se také můžete dostat na lepší úrok. Půjčky se zástavou nemovitosti má však také svá úskalí a rizika.

Půjčky se zástavou nemovitosti obecně

Půjčky se zástavou nemovitosti jsou docela hojně používané (většina lidí je zná pod názvem hypotéka). Používají se zejména v případech, kdy potřebujeme půjčit nějakou větší sumu.

Bankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti od bank jsou vždy o hodně výhodnější než půjčky se zástavou nemovitosti od nebankovních společností či firem. Banky jsou také největší zárukou solidnosti a nemusíte čekat žádné nepravosti. Banky nabízí také lepší úrok a lepší RPSN. V bance je ale také delší vyřízování, u půjčky se zástavou nemovitosti je třeba vyplnit spoustu formuláře i ohledně zástavy nemovitosti. A pár týdnů to určitě zabere. Je tedy třeba určitá trpělivost.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti od nebankovních společností jsou také hojně používané i když často nabízí horší podmínky než klasické banky. Výhodou nebankovních společnosti je rychlejší vyřízení, nemusíte vyplňovat tolik zbytečných formulářů a celkově méně byrokracie. Důležité je také na tomto místě zmínit, že je důležitá dbát na výběr solidní a prověření nebankovní společnosti, která má už něco za sebou.

Půjčky se zástavou nemovitosti – musíte povinně platit pojištění nemovitosti

Pokud si vezmete nějaké půjčky se zástavou nemovitosti, tak musíte povinně platit každý měsíc pojištění nemovitosti. S tímto nákladem je třeba počítat a trošku vám to celkově půjčku prodraží, ale s tím je třeba u půjčky vždy počítat. Cena pojištění domu zavisí na velikosti vašeho domu, domku či bytu.