Půjčky na oddlužení vám mohou pomoci s vašemi dosavadními dluhy. Není to však zas tak jednoduché a je třeba u toho hodně přemýšlet. Půjčky na oddlužení nabízí hodně firem, ale je důležité mezi němi důkladně vybírat.

Půjčky na oddlužení – více půjček

Spousta lidí začíná na první půjčce, mnoho lidé také na první půjčce končí. Někteří lidé si však berou další a další půjčky či úvěrů. Ve finále pak mají třeba až 10 úvěrů a půjček, které musí pravidelně každý měsíc platit. Potom je i náročné kontrolovat jednotlivé splátky a proto potom hodně lidí chce sjednotit tyto malé půjčky do jedné velké půjčky. Proto si také lidé začínají čím dál více brát různé půjčky na oddlužení.

Řešením jsou půjčky na oddlužení

Na začátku je důležité si uvědomit, že metoda „vytloukání klín klínem“ je špatná a vždy je jasné, že se časem musíte dostat do dluhové pasti. Nejprve než si vezmete jednu velkou půjčku si důkladně spočítejte kolik si můžete dovolit měsíčně pravidelně splácet. Sepište si tedy všechny vaše příjmy a od nich odečtěte všechny vaše příjmy. Výsledkem je tolik vám zbývá a podle toho můžete zjistit kolik si vlastně můžete dovolit měsíčně splácet. Je důležité nepřeceňovat své možnosti a radši si nechat mírnou rezervu ve výši 10 procent.

Půjčky na oddlužení nejprve jděte do banky

Na půjčky na oddlužení jsou podle mě jednoznačně nejlepší klasické banky (Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, Poštovní spořitelna, Mbank, Raiffasibank atd). Banka vám také nabídne nejlepší podmínky na Českém bankovním trhu. Jejich konsolidace patří mezi nejlevnější konsolidace půjček. U banky je však důkladnější prověřování, v žádném případně nesmíte být v registru dlužníků, to pak u banky nemáte žádnou šanci na získání půjčky na oddlužení.

Nebankovní půjčky na oddlužení

Pokud z různých důvodů neuspějí u banky, tak se často obrací na nebankovní společnosti. V České republice jsou nebankovní společnosti různých kvalit. Máme taky kvalitní velké nebankovní společnosti, které nabízí podmínky téměř jako banky a pak tady máme malé nebankovní spolenočnosti, kterým bych se osobně radši vyhl a ani o nich nepřemýšlel.