V článku vás upozorníme na jednotlivé podvodné půjčky. Hlavně na jednotlivé druhy podvodných půjček. Druhů podvodných půjček je u nás docela hodně. Přečtením tohoto článku si můžete ušetřit hodně problémů v budoucnu.

Podvodné půjčky obecně

V půjčkovém byznysu se točí obrovské peníze. Spousta těchto společností na České trhu je poctivých a udržují si určité standarty. Jako všude, ale i zde je spousta nepoctivých firem a podnikatelů, kteří zneužívají těžkou situaci dlužníků, kteří potřebují rychle peníze. Dále si rozebereme jednotlivé druhy podvodných půjček.

Podvodné půjčky – drahá telefonní číslo

Objevily se firmy, které nabízí, že si můžete zažádat o půjčku přes telefon. Číslo tohoto telefonu je placena speciální sazbou. A za minutu často dáte i vysoko přes 50 Kč. Automat či živá operátorka vás co nejvíc zdržují, aby viděly na speciálně placeném čísle co nejvíce. Výsledkem je, že provoláte stovky Kč, ale žádnou půjčku nezískáte. Tyto speciální drahá telefonní číslo často začínají 9.

Podvodné půjčky – vybírání poplatků za půjčky předem

Mezi další druhy podvodné půjčky patří půjčky, kdy platít poplatek předem, ale potom vám půjčku neschválí a poplatek vám již nevrátí ! Protože tito firmy to mají dobře smluvně ošetřené a proto poplatek nemusíte vracet. Zásadní chybou zde je, že lidé vůbec nečtou smlouvy. Já bych doporučova nikdy neplatit žádné poplatky předem, už jen to zavání určitou neseriozností. Takže pozor na to.

Podvodné půjčky – využívání nouze klienta

Mezi další podvodné půjčky, lze zařadit půjčky, které využívají nouze klienta. Některé společnosti, se specializují na tyto lidi v nouzi a nechávají je podepisovat opravdu velmi nevýhodné smlouvy. Které už nikdy v životě nedokáží zaplatit, protože podmínky těchto půjček jsou velmi tvrdé.