Krátkodobé půjčky jsou půjčky určené na splacení v krátém období. Jedná se většinou o velmi půjčky. Jsou nejčastěji poskytovány asi do 5 000 Korun.

Krátkodobé půjčky – rychlost a krátkodobost

Krátkodobé půjčky mají dvě hlavní výhody. Těmito výhodami je rychlost a krátkodobost. Rychlostí se myslí rychlost čerpání finančních prostředků z úvěrového zdroje. Díky krátkodobost budou úroky působyt na kratší odbobí a vy tak na úrocích celkově zaplatíte méně. Krátkodobé půjčky jsou poskytovány v jednotkách tisíc. Většinou je poskytují společnosti zhruba do 5 000 Kč.

Jako krátkodobé půjčky může posloužit kreditka

Úplně stejně jako různé krátkodobé půjčky může posloužit klasická kreditní karta(kreditka). Vydání kreditní karty je často zdarma a mnohdy se neplatí ani žádné poplatky za vedení. Kreditky dnes nabízí téměř včechny banky, takže máte opravdu z čeho vybírat. Kreditka funguje tak, že s ní platíte za zboží a můžete jít do mínusu. Průměrně můžete jít u bank do mínusu okolo 50 000. Je tam určité období bez úroků, když tedy splatíte peníze do této doby tak jste získaly půjčku zdarma. Pokud však peníze nestihnete splatit tak vám začnou skákat docela velké úroky. Je důležité tedy včas účet na kreditce zrovnat, abyste zbytečně neplatily úroky.

Jako krátkodobé půjčky může posloužit kontokorent

Podobně jako kreditní karta může posloužit i klasický konkorent. Konkorent nabízí také většina Českých bank, mnohdy také bez poplatků. Funguje to tak, že na svém běžném účtu můžete jít do určitého mínusu díky sjednanému konkorentu. Konkorent většinou dovoluje jít do mínusu až 20 000 Kč.

Krátkodobé půjčky u nebankovních společností

Můžete také vyzkoušet klasický způsob krátkodobé půjčky. Krátkodobé půjčky většinou poskytují nebankovní společnost. Mají krátkou splatnost a jsou poskytovany v menších částkách. Je třeba však počítat s docela vysokými úroky, ale zase je budete platit po krátké časové období.