Krátkodobá půjčka se využívá zejména v případech, kdy potřebujeme menší finanční částku na kratší časové období. Krátkodobá půjčka je produkt především různých nebankovních společností a firem.

Krátkodobá půjčka před výplatou

Spousta lidí v České republice má problém vyjít se svou měsíční výplatou. Až pár dní před výplatou jsou úplně švorc. Právě pro tento typ lidí byla vytvořená speciální krátkodobá půjčka. Jedná se o překlenutí krátkého časového období pomocí krátkodobé půjčky.

Krátkodobá půjčka od nebankovních společností

Krátkodobá půjčka je především poskytována nebankovními společnostmi z nebankovního sektoru. Některé nebankovní společnosti se specializují výhradně na krátkodobé půjčky na kratší časové období. Při výběru si každou nebankovní společnost na internetu ověřte a půjčujte si radši u větších a více zavedených nebankovních společností.

Jako krátkodobá půjčka poslouží kontokorent i kreditní karta

I u banky jde získat krátkodobá půjčka je to však trošku jinou formou, než je klasická půjčka. A to pomocí kontokorentu či kreditní karty. Oba tyto bankovní nástroje fungují docela podobně. Sjednáte si částku do, které můžete jít do mínusu. Obvykle můžete jít až do – 50 000 Kč. Je tam určitě bezplatné období a když peníze však splatíte, tak to byla v podstatě půjčka zdarma. V případě skončení tohoto bezplatného období začínají naskakovat docela vysoké úroky. Pozor na to tedy !